Pripravte sa na pohovor o Linuxe pomocou nášho komplexného zoznamu 50 najlepších otázok na pohovore o Linuxe.
Čítať viacV tomto návode sme pripravili najčastejšie kladené otázky a odpovede na pohovory o testNG pre nováčikov a aj pre skúsenejších.
Čítať viacV tomto príspevku ti predstavíme top 5 open source nástrojov spolu s ich výhodami a obmedzeniami.
Čítať viacTestovanie ETL sa používa na overenie správnosti migrácie údajov zo zdrojovej databázy do cieľovej databázy spolu s overením transformačných pravidiel.
Čítať viacV tomto článku sme zostavili zoznam najlepších otázok na pohovore o agilnej metóde, scrum masteroch a testovaní softvéru.
Čítať viacAtribút timeOut slúži na obmedzenie času vykonávania testu určením hornej hranice časového limitu, po jeho prekročení sa označí za neúspešný.
Čítať viacTvrdenia (assertions) v našich testovacích súpravách sú potrebné na overenie skutočného výsledku s očakávaným výsledkom.
Čítať viacCucumber prirodzene podporuje DDT (data driven testing) pomocou Scenario Outline. Ukážeme si ako v príklade.
Čítať viacČo je to vývoj riadený testami (Test-Driven Development, TDD) a aká je charakteristika nástroja Cucumber, ktorý je ideálne na akceptačné testy?
Čítať viacČo je to vývoj riadený testami (Test-Driven Development, TDD) a aká je charakteristika nástroja Cucumber, ktorý je ideálne na akceptačné testy?
Čítať viacTestNG poskytuje dva atribúty (dependsOnMethod a dependsOnGroup) na dosiahnutie závislosti medzi testami.
Čítať viacTestNG umožňuje nastaviť hodontu priority. Takto môžeme zoradiť testovacie metódy do želaného poradia.
Čítať viacmulti-cross browser testing: integrácia Selenium s TestNG s anotáciou na parametrizáciu testovacieho skriptu s rôznymi hodnotami prehliadača.
Čítať viacTestNG poskytuje neodmysliteľnú podporu na paralelné spúšťanie testov, ktoré budeme môcť vykonávať v Selenium alebo inom nástroji.
Čítať viacV tomto článku sa naučíme opakovať neúspešné testovacie prípady pomocou TestNG. Preskúmame dva prístupy, ako to dosiahnuť.
Čítať viacTestovanie riadené údajmi (data driven testing) je technika automatizácie testovania, pri ktorej sú testovacie údaje a testovacia logika oddelené.
Čítať viacTestNG využíva anotácie (značky, metadáta) na poskytovanie funkcií, ktoré pomáhajú pri vytváraní robustného testovacieho frameworku.
Čítať viacNa testovanie funkcie kalkulačky Google použijeme: Selenium na automatizáciu, TestNG ako testovací framework, Java ako programovací jazyk.
Čítať viacČo je TestNG? Je to široko používaný testovací framework. Podporuje všetky úrovne testovania, od unit až po automatizované a funkčné.
Čítať viacAko na automatizáciu Restful a SOAP webových služieb, ktorú podporuje Katalon Studio verzia 5.4 a vyššia.
Čítať viacAko vytvárať testovacie skripty pomocou skiptovacie režimu v Katalon Studio za použitia jazyka Groovy.
Čítať viacAko na vytváranie testovacích skriptov pomocou manuálneho režimu Katalon Studio a kľúčových slov.
Čítať viacBezplatné tutoriály TestNG pre začiatočníkov. Naučte sa TestNG so Selenium WebDriver v jazyku Java pomocou príkladov a vzorových skriptov.
Čítať viacKatalon Studio poskytuje funkciu nahrávania a prehrávania spolu s možnosťami skriptovania a ladenia, podobne ako Selenium IDE
Čítať viacNastavenie Katalon Studio – inštalácia je pomerne jednoduchá a spoločná pre rôzne operačné systémy.
Čítať viacKatalon Studio je bezplatný nástroj na automatizáciu testovania webových stránok, mobilných aplikácií a webových služieb.
Čítať viacPriprav sa na pohovor pomocou nášho komplexného zoznamu interview otázok na pohovor pre JMeter. Sú určené pre začiatočníkov aj skúsenejších.
Čítať viacIntegrácia JMeter a JUnit pomáha pri záťažovom testovaní vlastných metód jazyka Java – testov JUnit. Pozri si vzorový test.
Čítať viacV tomto návode si ukážeme, ako spracovať nahrávanie súborov v JMeter, ktoré sa používa pri testovaní záťaže (load testing) na server.
Čítať viacBeanShell je ľahký skriptovací jazyk. Má syntax podobnú jazyku Java a ako skriptovací jazyk je interpretovaný namiesto kompilovaného jazyka.
Čítať viacKatalon Studio je bezplatný nástroj na automatizáciu testovania vyvinutý spoločnosťou KMS technology. Možno ho použiť […]
Čítať viacDistribuované záťažové testovanie je proces, pri ktorom sa na simuláciu záťaže veľkého počtu používateľov používa viacero systémov.
Čítať viacPo vykonaní záťažového testu musíme interpretovať výsledky testu. Na to používame poslucháčov (listeners) v JMeter.
Čítať viacVytvoreniu plánu testov FTP v JMeter. Prvky testovacieho plánu potrebné na vytvorenie skriptu s ich použitím a konfiguráciou.
Čítať viacPlán záťažového testovania databázy v JMeter. Prvky testovacieho plánu potrebné na vytvorenie skriptu s ich použitím a konfiguráciou.
Čítať viacPomocou nástroja JMeter môžeme vykonávať funkčné testovanie aj záťažové testovanie webových služieb SOAP.
Čítať viacV tomto príspevku si ukážeme, ako vykonávať funkčné alebo záťažové testovanie rozhraní REST API pomocou JMeter.
Čítať viacKorelácia je najdôležitejším aspektom skriptovania. Zahŕňa načítanie dynamických údajov a ich odoslanie do nasledujúcich požiadaviek.
Čítať viacParametrizácia je technika, pomocou ktorej môžeme testovací plán vykonať viackrát s rôznymi sadami údajov.
Čítať viacZaznamenávaniu požiadaviek HTTP alebo HTTPS v programe JMeter pomocou nástroja HTTP(S) Test Script Recorder (alebo Proxy Server)
Čítať viacVytvorenie plánu testovania výkonnosti webových aplikácií, vďaka ktorého môžeme vykonávať testovanie výkonnosti pomocou JMeter.
Čítať viacPostprocesory sú prvky plánu testovania, ktoré sa používajú na vykonanie určitých úkonov po spracovaní požiadavky samplera.
Čítať viacPrvky preprocessors sa používajú na úpravu požiadaviek (requestov) samplera pred ich spracovaním (odtiaľ názov pre-procesor).
Čítať viacPrvky config v JMeter sa používajú na konfiguráciu alebo úpravu požiadaviek samplera odoslaných na server.
Čítať viacAssertions v JMeter sú prvky testovacieho plánu, ktoré sa používajú na overenie odpovede prijatej zo servera pre konkrétnu požiadavku samplera.
Čítať viacČasovače v JMeteri sú prvky plánu testov, ktoré sa používajú na pozastavenie výkonu testu na určitý stanovený čas.
Čítať viacListenery v JMeter sú prvky plánu testov, ktoré sa používajú na zobrazenie a analýzu výsledkov výkonnostných testov v grafickej forme, tabuľke.
Čítať viacLogic Controllers sú prvky plánu testovania, ktoré sa používajú na prispôsobenie poradia spracovania samplerov a iných „potomokových“ (child) prvkov.
Čítať viacV tomto tutoriály JMeter sa venujeme samplerom, čo sú rôzne typy požiadaviek odosielaných na server a ich vlastnostiam konfigurácie.
Čítať viacSkupina vlákien (thread group) v JMeter predstavuje skupinu virtuálnych používateľov vykonávajúcich súbor operácií.
Čítať viacTestovací plán je logický kontajner, ktorý obsahuje rôzne požiadavky alebo operácie potrebné na vytvorenie skriptu výkonnostného testu.
Čítať viacXPath možno definovať ako dotazovací jazyk používaný na navigáciu v dokumentoch XML s cieľom nájsť rôzne prvky.
Čítať viacNa vyhľadávanie prvkov webu, ktoré sa majú naštýlovať, používame určité pravidlá poskytované ako selektory CSS.
Čítať viacV automatizácii používateľského rozhrania sú waity (implicitné, explicitné) potrebné, pretože niektoré prvky sa na webe načítavajú asynchrónne.
Čítať viacV tomto tutoriály sa dozvieš o potrebe lokátorov v procese automatizácie a o ich rôznych typoch, ktoré sú v Selenium k dispozícii.
Čítať viacV tomto tutoriáli sa dozviete, ako stiahnuť, nainštalovať alebo nastaviť JMeter v systémoch Windows, Linux a Mac.
Čítať viacJMeter je desktopová aplikácia založená na jazyku Java, ktorú možno použiť na testovanie výkonu rôznych aplikácií typu klient-server, napr. web.
Čítať viacVyčerpávajúci tutoriál o Apache JMeter, ktorý je jedným z najpoužívanejších open-source nástrojov na výkonnostné testovanie.
Čítať viacPri prenikaní do systémov a hodnotení bezpečnosti informačných technológií sú penetračné testovacie nástroje neoceniteľným pomocníkom. […]
Čítať viacMatica sledovateľnosti požiadaviek je dokument, ktorý sleduje a spája požiadavky na systém s testovacími prípadmi.
Čítať viacŽivotný cyklus chyby alebo defektu je jeho pohyb v rôznych fázach jeho života, od identifikácie, až do označenia overený a uzavretý.
Čítať viacDefekt je chyba v programe, ktorá spôsobuje, že aplikácia funguje neúmyselným spôsobom. Na nahlásenie chyby existujú nástroje ako Jira, Mantis, Bugzilla.
Čítať viacTestovací prípad je dokument obsahujúci sériu činností vykonávaných na overenie rôznych funkcií aplikácie. Stiahni si šablónu test case vo formáte xls.
Čítať viacTest case (testovací prípad) je súbor podmienok na vyhodnotenie konkrétnej funkcie softvéru s cieľom určiť jej súlad s požiadavkami.
Čítať viacV tomto texte sa dozvieš všetko, čo potrebuješ vedieť o testovacích scenároch a testovaní scenárov. […]
Čítať viacPlán testovania vychádza zo špecifikácie požiadaviek na softvér a podrobne opisuje rozsah testovania a rôzne činnosti vykonávané pri testovaní.
Čítať viacDokument testovacej stratégie opisuje spôsob, akým sa bude testovanie vykonávať. Sú v ňom ciele testingu a usmernenia na ich dosiahnutie.
Čítať viacTestovanie bielej skrinky testuje vnútorný dizajn systému, štruktúru zdrojového kódu, použité dátové štruktúry a pracovné detaily.
Čítať viacAnalýza hraničných hodnôt je technika testovania čiernej skrinky (black-box testing). Je úzko spojená s rozdelením tried ekvivalencie.
Čítať viacEquivalence Class Partitioning je technika black-box testingu, pri ktorej zoskupujeme vstupné údaje do logických oddielov nazývaných triedy ekvivalencie.
Čítať viacTestovanie čiernej skrinky (black-box testing) je založené na špecifikácii testovaného systému, nevyžaduje znalosť vnútornej architektúry a kódu aplikácie.
Čítať viacTechniky návrhu testov sú štandardy navrhovania testov, ktoré umožňujú vytvárať systematické a všeobecne akceptované testovacie prípady.
Čítať viacAkceptačné testovanie je posledná úroveň testovania softvéru, pri ktorej sa testuje súlad systému s obchodnými požiadavkami.
Čítať viacSystémové testovanie je typ testovania softvéru, ktorý hodnotí softvérový produkt ako celok na základe funkčných a nefunkčných požiadaviek.
Čítať viacTradične sa testovanie softvéru považovalo za spôsob hľadania chýb, keď sa už vytvoril použiteľný produkt. […]
Čítať viacUnit software testing je prvá úroveň testovania jednotlivých modulov, komponentov alebo častí kódu, ktoré vykonájú väčšinou vývojári.
Čítať viacVykonávanie testovacích činností na viacerých úrovniach pomáha včas identifikovať chyby a zlepšiť kvalitu softvérového produktu.
Čítať viacŽivotný cyklus testovania softvéru, STLC, označuje sériu systematických a presne definovaných krokov vykonávaných počas testovania softvéru.
Čítať viacVerifikácia a validácia pri testovaní sú dva nezávislé postupy, ktoré spolupracujú, s cieľom overiť, či produkt spĺňa stanovené požiadavky a účel.
Čítať viacZabezpečenie kvality, často označované skratkou QA, je nevyhnutný a neoddeliteľný proces pri testovaní softvéru. Hodnotí softvérové produkty s cieľom skontrolovať, či spĺňajú základné normy a požiadavky na kvalitu.
Čítať viacV tomto článku sa budeme podrobne venovať príkazom Selenium WebDriver, ktoré sa používajú na spúšťanie […]
Čítať viacV tomto návode nastavíme naše testovacie prostredie na spustenie balíka Selenium Automation Suite. Nainštalujeme Javu, […]
Čítať viacV predchádzajúcom príspevku na tému Selenium intro – úvod sme sa dozvedeli o rôznych súčastiach […]
Čítať viacToto je náš prvý tutoriál zo série tutoriálov o Selenium. V tomto tutoriáli si preštudujeme […]
Čítať viacSelenium je jedným z najpoužívanejších open-source nástrojov na automatizáciu testovania webového používateľského rozhrania. Podporuje automatizáciu […]
Čítať viacChceš sa naučiť testovať automatizovane, ale nevieš, ako začať? Nevadí. My ťa budeme sprevádzať základmi […]
Čítať viacKeď je vytvorená softvérová aplikácia, je nevyhnutné ju podrobiť testovaniu. Len tak vieme overiť, že […]
Čítať viac