Pri prenikaní do systémov a hodnotení bezpečnosti informačných technológií sú penetračné testovacie nástroje neoceniteľným pomocníkom. […]
Čítať viacMatica sledovateľnosti požiadaviek je dokument, ktorý sleduje a spája požiadavky na systém s testovacími prípadmi.
Čítať viacŽivotný cyklus chyby alebo defektu je jeho pohyb v rôznych fázach jeho života, od identifikácie, až do označenia overený a uzavretý.
Čítať viacDefekt je chyba v programe, ktorá spôsobuje, že aplikácia funguje neúmyselným spôsobom. Na nahlásenie chyby existujú nástroje ako Jira, Mantis, Bugzilla.
Čítať viacTestovací prípad je dokument obsahujúci sériu činností vykonávaných na overenie rôznych funkcií aplikácie. Stiahni si šablónu test case vo formáte xls.
Čítať viacTest case (testovací prípad) je súbor podmienok na vyhodnotenie konkrétnej funkcie softvéru s cieľom určiť jej súlad s požiadavkami.
Čítať viacV tomto texte sa dozvieš všetko, čo potrebuješ vedieť o testovacích scenároch a testovaní scenárov. […]
Čítať viacPlán testovania vychádza zo špecifikácie požiadaviek na softvér a podrobne opisuje rozsah testovania a rôzne činnosti vykonávané pri testovaní.
Čítať viacDokument testovacej stratégie opisuje spôsob, akým sa bude testovanie vykonávať. Sú v ňom ciele testingu a usmernenia na ich dosiahnutie.
Čítať viacTestovanie bielej skrinky testuje vnútorný dizajn systému, štruktúru zdrojového kódu, použité dátové štruktúry a pracovné detaily.
Čítať viacAnalýza hraničných hodnôt je technika testovania čiernej skrinky (black-box testing). Je úzko spojená s rozdelením tried ekvivalencie.
Čítať viacEquivalence Class Partitioning je technika black-box testingu, pri ktorej zoskupujeme vstupné údaje do logických oddielov nazývaných triedy ekvivalencie.
Čítať viacTestovanie čiernej skrinky (black-box testing) je založené na špecifikácii testovaného systému, nevyžaduje znalosť vnútornej architektúry a kódu aplikácie.
Čítať viacTechniky návrhu testov sú štandardy navrhovania testov, ktoré umožňujú vytvárať systematické a všeobecne akceptované testovacie prípady.
Čítať viacAkceptačné testovanie je posledná úroveň testovania softvéru, pri ktorej sa testuje súlad systému s obchodnými požiadavkami.
Čítať viacSystémové testovanie je typ testovania softvéru, ktorý hodnotí softvérový produkt ako celok na základe funkčných a nefunkčných požiadaviek.
Čítať viacTradične sa testovanie softvéru považovalo za spôsob hľadania chýb, keď sa už vytvoril použiteľný produkt. […]
Čítať viacUnit software testing je prvá úroveň testovania jednotlivých modulov, komponentov alebo častí kódu, ktoré vykonájú väčšinou vývojári.
Čítať viacVykonávanie testovacích činností na viacerých úrovniach pomáha včas identifikovať chyby a zlepšiť kvalitu softvérového produktu.
Čítať viacŽivotný cyklus testovania softvéru, STLC, označuje sériu systematických a presne definovaných krokov vykonávaných počas testovania softvéru.
Čítať viacVerifikácia a validácia pri testovaní sú dva nezávislé postupy, ktoré spolupracujú, s cieľom overiť, či produkt spĺňa stanovené požiadavky a účel.
Čítať viac